| Bibbixoxo a întrebat:

:*. Care credeti ca e cea mai buna crema exfolianta?happy

3 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Retin a sau Isotrexin dar astea sunt ffff agresive si acum ca vin caldurile nu ti le recomand decat dc ai prb severe. Ceva mai bland skinoren sau Glyco A. Oricum si ultimele 2 e posibil sa fie mai agresive dar nu ca primele doua. Oricum dc te hotarasti sa folosesti una din ele trbs a te dai o data la 2 seri la inceput intr-un strat ff ssubtire si dupa 2 3 spt dc totul e ok nu te iriti, te pot da in fecare seara desi nu prea cred sau 2 seri da una nu si tot asa. SI te dai numai numai seara cu ele si dimineata cu o crema cu factor de prot solara 30 40 50. Prb e ca astea cam ingrasa tenul si dc ai tenuyl gras nu prea merge. Oricum Uriage fluid nu e asa gras dar ingrasa si el tenul cel putin ala de 50 pe care il fol eu si ar mai Photoderm de la Bioderma dar nu l-am fol nu stiu cum e.
Chestia e ca tu nu ai precizat pentru ce anume vrei sa le folosesti, dc ai prb cu acneea pete rosii postacneice, cele de mai sus sunt bune dar depinde de la ten la ten, unele sunt mai agresive altele nu.
Dc ai pete de la soare poti incerca de la Isispharma Unitone 4 si Unitone 4 white plus sunt doua cu una te dai seara si cu una dimineata. Dar nu iti pot spune exact care ti se potriveste tenului tau ca nu sunt doctor. Cel mai bine te duci la dermatolog si el stie ce e mai bine, nu e in regula sa fol prod din auzite ca e posibil sa dai banii degeaba si sa nu ai rezultate deloc. O crema poate fii ffff buna pentru un ten si fff proasta pentru alt ten. Si crede-ma ca stiu ce iti spun.
Acum ma rog mai sunt cremele pentru depigmentare dar nu stiu exact. Stiu doar ca exista.

| deea_7942 a răspuns:

Eu folosesc acest gel exfoliant exfoliant imbogatit cu extras natural de Rooibos contine nuclee de caisa si frunza de Rooibos care inlatura cu eficienta murdaria si celulele moarte ale pielii.
pentru mai multe produse de la ei citeste aici http://bazaarcosmetic.blogspot.com/2011/03/produse-cosmetice.html

| SwEeTgIrL_1752 a răspuns:

Eu iti recomand,masca exfolianta planet spa,de la avon, o folosesc aproape zilnic si sunt foarte multumita de ea.cea mai buna mi-se pare aceea cu sake si orez, dar sa stii ca toate sunt foarte bune.