| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ce este buna exfolierea fetei? Si ce crema exfolianta imi recomandati? :3

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Pentru curatarea in profunzime a tenului, inlaturarea celulelor moarte, deschiderea porilor.Creme de exfoliere sunt destule, dar pentru asta poti folosi si ce ai prin casa, produse care nu dau alergii si sunt eficiente; freaca tenul, exceptand zona buzelor si a ochilor cu un amestec din malai fin(o ceasca) si bicarbonat de sodiu(o lingurita), umezit extrem de putin cu ceai sau apa.Freaca tenul cu miscari circulare, blande, insistand in zona T.Clateste cu apa calduta, aplica o crema hidratanta si o sa vezi diferenta imediat.Numai bine.happy

| Gsix a răspuns:

Buna! Pentru inceput... exfolierea pielii consta in curatarea ei si de indepartarea celulelor moarte.

| DeeaDeutsa56 a răspuns:

Buna! Pentru inceput... exfolierea pielii consta in curatarea ei si de indepartarea celulelor moarte happy Crema exfolianta nu este draga mea:* Doar masca:* O sa iti dau metoda pe care o folosesc si eu si este foarte simpla:* : un sfert de cana de terci de ovaz, o lingurita de miere si suficient lapte batut cat sa formeze o pasta. O mesteci pana se formeaza pasta si o aplici pe fata lasand.o sa actioneze 30 de minute! :* succes!:*