| Densis a întrebat:

Ce este crema exfolianta si la ce ajuta ea?

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Cand faci baie, dupa ce ti-ai curatat pielea cu gel de dus si ai clatit-o aplica o crema exfolianta pe tot corpul si maseaza usor fara sa apesi apoi clateste cu apa calduta. dupa de iesi de la baie aplica o crema hidratanta.are rolul de a elimina celulele moarte, a pastra pielea tanara, catifelata si radianta.se foloseste o data de 2 ori pe saptamana si exfoliindu-te constant sigur vei observa o ameliorare a aspectului pielii tale.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Crema exfolianta se foloseste o data pe saptamana pe pielea uda.
Dupa ce ai aplicat pe tot corpul maseaza bine, clateste ai aplica un gel de dus hidratant sau crema de dus!

Ea indeparteaza celulele moarte lasand pielea frumoasa si curata!

Este foarte foarte buna
pa-pa

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre exfoliantele naturale

http://www.sfaturilemariei.com/......-mai-fina/

| CyLvEr a răspuns:

Crema exfolianta este folosita la depilare.

| Densis explică (pentru CyLvEr):

Hahaha.Nu prea credlaughing))

| CyLvEr a răspuns (pentru Densis):

Incearca si vei afla...

| Andreutza2106 a răspuns:

Cu ajutorul exfolieri poti scapa de celulele moarte de pe suprafata pielii. Dar ai grija ce crema iti vei achizitiona sa nu contina particule prea mari si dure deoarece iti vei zgaria fata, parerea mea e mai bine iti faci un exfoliant singurica, e mai natural. Bafta :*