| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa sa iti vopsesti varfurile la coafor?
Culoarea sa fie mov
As vrea sa stiu pretul si pentru nepermanent si pentru permanent! Cel mai mult ma intereseaza permanentul

10 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cum adica permanent si nepermanent? Movul nu este permanent. Daca iti dai cu mov peste saten se va vedea doar putin, mai mult la soare. Daca te decolorezi (adica il faci blond) si apoi iti dai cu mov ala se va duce si va ramane blond. Dar sincer nu merita sa te duci la salon pentru niste varfuri mov
Du-te la farmacie si cere o sticluta cu violet de gentiana, e vreo 3-4 lei. Iti dai cu ea pe varfuri in functie de cat de concentrat vrei sa fie.
https://www.youtube.com/watch?v=pRl2a4L_S9E

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Eu vreau sa mi le fac mov permanent
Nu cu vilet de gentiana care se duce dupa 3 spalari...

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci du-te la salon, dar ma indoiesc ca au vopsea mov permanent.

| ASMA14 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca le faci cu violet de gentiana poti turna o sticulta de violet in samponul cu care te speli pentru a mentine culoarea.

| 94Lucifer94 a răspuns:

50 de lei în sus, maxim 100.

| ASMA14 a răspuns:

Daca parul tau este inchis e nevoie de o decolorare si te duce mai mult.Am platit la un salon 200 de lei pentru un ombre deci pe jumate zic eu daca te duci la un salon bun.

| anonim_4396 explică (pentru ASMA14):

Am parul saten

| ASMA14 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa fie nevoie de o decolorare altfel va iesi un mov inchis gen negru care va fi vizibil doar la soare

| anonim_4396 explică (pentru ASMA14):

Ok mersi

| andreeahtml a răspuns:

În funcție de lungimea parului, cu cat este mai scurt cu atât mai ieftin. Preturile incep de la 50-60