| selysol a întrebat:

cu ce pot sa scot o pata de corector din niste pantaloni negri? dau funda!big grin

6 răspunsuri:
| andypandy_2709 a răspuns:

Cu vanish sau cu otet big grin

| selysol explică (pentru andypandy_2709):

Mersi incerc varianta ta:*

| NeacşuIonel1976 a răspuns:

Daca e pasta de aia alba e cam nasol, nu se duce cu vanish sau ceva de pete. chestia aia are o consistenta putin solida, de fapt, nu pateaza, se prinde de material.
eu mi-am patat un sacou de in cu pasta corectoare si desi am incercat absolut tot, nu s-a curatat decat in timp. dupa mai multe spalari se va duce. initial trebuia lasata pata sa se usuce bine, dupa care trebuia curatata cu o periuta uscata sa se ia stratul de deasupra. restul, cum am zis, se duce in timp dupa mai multe spalari. alta solutie ar fi o curatatorie.

| Alex_Unicatu_1999 a răspuns:

Cum scot pata de corector de pe pantaloni?