| Svetlana99 a întrebat:

Cum sa scap de nuanta de roscat din parul meu? Am avut parul vopsit si dupa am dat cu nuantator rosu peste ( mare prostie, stiu), iar apoi m-am vopsit ( permanent) de mai multe ori cu nuante de saten ca sa se mai duca. S-a mai atenuat roseata dar tot are tente de roscat. Ce sa fac ca sa scap? Funda

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut! Roscatul este cea mai nenorocita culoare.Iese cel mai greu din par. Daca ai bani du-te la salon.Sa nu te sperii.In prima faza va fi potocaliu, dar nu vei pleca asa.Il va si vopsi ce culoare vrei.Atunci va iesi uniform.
Daca tot pui vopsea peste vopsea va fi mai multe culori/nuante si-l vei degrada ajungand sa-l tai foarte scurt.

3 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, prietena mea a fost roscana... Vai cat a mai indurat sa scape de culoarea astalaughing Du-te la un salon a incercat si cu apa cu lamaie dar foarte putin se diminua aceasta culoare.

| Sonia98 a răspuns:

Ai nevoie de o sedinta la salon! Se numeste decapaj, costa ceva dar dintr-o sedinta scapi.

| Moon009 a răspuns:

Trebuie decolorat. Altfel, daca il mai vopsesti, o sa ai 2-3 culori pe par. Succes.