| RatWithBoobs a întrebat:

big grin Imi puteti da niste tutoriale pentru machiajul de scoala? Nu vreau sa fie asa de natural, sa se vada ca sunt putin machiata dar nici un ten incarcat cu nu stiu cate produse sa se enerveze profii laughing.
Multumeesc >big grin

Răspuns Câştigător
| YukiiLee a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=2hbAEiTqBO4
http://www.youtube.com/watch?v=T7qDWgk1PdA

In orice caz, fundatia machiajului de scoala consta in principal in baza machiajului [ crema hidratanta sau fond de ten ], tus pentru ochi, poti folosi si delmatigraf si mascara, dar ochii vor iesi prea mult in evidenta si se va observa ca esti machiata si asta este posibil sa-i ierite pe profesori, insa poti incerca, si un lip-gloss transparent, sau cu usoare nuante de rosu [ mai mult roz;)) ]

5 răspunsuri:
| samii a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=iVtNXuKDEVY
http://www.youtube.com/watch?v=BCONeB_lGak
Uite aici...dar scuze ca nu este in romana! Sper ca te am ajutat!:X

| RatWithBoobs explică (pentru samii):

Nu conteaza laughing merci kiss

| samii a răspuns (pentru RatWithBoobs):

Cu placere:X!