| CevaChestiosenie a întrebat:

Dau fundita! Am 13 ani si imi cade foarte mult par (in suvite nu in smocuri) si recent am facut si matreata (nu am mai facut niciodata matreata). Stiti din ce cauza? Puteti sa imi dati niste remedii eficiente eventual incercate de voi si niste sfaturi va rog? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anonimus02 a răspuns:

13 ani a varsta la care corpul tau se schimba cel mai mult. Hormonii pot fi cauza căderii părului si a matretii. Alta cauza poate fi stresul sau dieta nesănătoasă. Încearcă sa bei cat mai multa apa si sa mănânci cat mai putin si des. Eu de exemplu mananc asa: dimineata pe la 6.45 un bol de cereale cu lapte(nesquic evident