| Daiana90 a întrebat:

sunt foarte speriata.de vreo 3 saptamani imi cade par la pieptanare, intr-adevar nu mult, in sensul de smocuri dar inainte nu imi cadea deloc. mi-am facut si suvite si ma gandeam ca de aia dar le am de vreo 2 luni suvitele si tot nu imi cadea.si aseara am fost plecata, si cand am am venit acasa pe la 8 m-am pus pe calculator si am stat pana la 12.cand am iesit am avut niste ameteli ingrozitoare, tot trageam sa ma las pe partea stanga cand ameteam.si nu am putut dormi, m-am dus afara sa iau aer, dupa aceea am vomitat putin ca am fost la pizza inainte cu niste colegi, si speram sa fie de la aia.sunt ingrijorata, si acum de dimineata cand m-am trezi mai am ameteli, nu asa puternice dar mai am.nu stiu din ce cauza pot fi si plang intruna de frica.va rog ceva sfaturi, ce ar putea ficrying? precizez ca eu pe calculator am mai stat cu orele dar nu am mai avut niciodata asa ameteli.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa ai o toxiinfectie alimentara, care sa nu aiba legatura cu caderea parului. Daca am dreptate, simptomele vor disparea in 2-3 zile. Parul iti poate cadea de la vopsire repetata, mai ales daca esti tanara (sub 30 de ani). Iti poate cadea si de la excesul de calculator, din cauza iradierii prelungite.

| awsome1 a răspuns:

Poate pita e expirata, toti ne mai simtim asa, eu doata am cazut de pe scaun pe spate tot eram ametit. sper ca te-am ajutat id meu e seb_seby7 daca vrei sa vb

| Raluuk a răspuns:

Intr-adevar poate fi Toxi Infectie Alimentara, iar asta iti poate trece tinand 2 zile regim, iar in legatura cu caderea parului...pot zice ca si mie mi-a cazut parul si apoi mi s-a inchis la culoare.Acum depinde de culoarea parului tau se poare inchide sau deschide...asa au patit si niste colege, dar lor li s-a deschis.

| Rinuta a răspuns:

Pai nu stiu.mai bine du-te la medik sa vezi cei. ca sa nu se agraveze