| Biancaaaaaaaa a întrebat:

De ce vand unii produse cosmetice (l'oreal, maybelline, max factor, etc) la preturi mici sau en gros? Nu sunt originale?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Le iau de la distribuitor sau din alta tara unde sunt mult mai ieftine. Vorbim de L'oreal si max factor totusi, ce fake-uri sa faca ca oricum sunt ieftine?

| Biancaaaaaaaa explică (pentru Adry05):

Sunt și fake uri, am vazut la un beauty blogger.

| Adry05 a răspuns (pentru Biancaaaaaaaa):

Poate la produse high-end nu la drugstore

| Biancaaaaaaaa explică (pentru Adry05):

Nu, nu, la produse drugstore sunt fake uri. Este si un articol ca exista. Si am vazut ca erau la l'oreal, nu aveau inscriptionat codul sau era gresit. Nu erau scrise nuantele.

| Rox1234 a răspuns:

Sunt multe produse de make up contrafacute mai ales de la brand urile high end (scumpe). Eu prefer sa iau astfel de produse din diferite magazine, in alt loc le gasesc mai ieftin sau mai scump depinde. Dar de la brand urile pe care le ai spus nu cred ca sunt facute fake uri. Dar nu le lua nici de la tarabe unde sunt ieftine si lasate in soare.