| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,

De ceva vreme parul din zona intima reprezinta un mare disconfort pentru mine asa ca am decis sa " scap ". Care sunt metodele cele mai aficiente? Ce imi recomandati? Nu as vrea sa am iritatii sau alte lucruri de genu in zona respectiva dupa epilare.

Sunt baiat, sa raspundti luand in considerare acest lucru. O zi frumoasa va doresc!

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

3 metode am incercat:
1. aparat de barbierit (schimbi lama, sa fie diferita de cea pentru fata). te chinui cam 5 minute sa iei tot ce trebuie si parul in 1-2 sapt creste la fel, ba chiar mai des.
2. crema depilatoare (de la iritatii am facut o infectie, mie personal nu mi-a priit). aici difera de la om la om, poate tu chiar nu ai nimic. tine mai mult decat lama (creste mai greu).
3. daca te tine, ceara. dar o sa mergi cracanat 1 saptamana, dar parul va creste foaaaarte incet
si 4. cu laser, permanent (costa mult, si permanent inseamna cativa ani, nu toata viata).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt extrem de curios cum poate niste par sa iti creeze un mare disconfort. orice ai alege faci o iritatie pentru ca zona e foarte sensibila, asa ca il loc sa il razi tundel

| SaschaM a răspuns:

Nu il rade de tot, arata absolut oribil. Bucura-te ca esti baiat si nu baietelwinking Iti sugerez doar sa-l tunzi cu masina cand te deranjeaza.