| TanaseȘtefan a întrebat:

Salut TPU, de mic m-am tuns scurt dar eu mereu mi-am dorit sa ma vad cu un par lung dar nu gaseam niciodata o frizura ok, adica sa am un par lung dar sa nu am un ghem de par in cap(nu stiu cum sa ma exprim) si recent m-am uitat la Prizonieri care a jucat si Jake Gyllenhaal si am observat o frizura destul de frumoasa pentru mine. Acum problema este ca, eu avand parul scurt, o sa imi ia cel putin 3 luni, max 5 luni sa aduc frizura la finalizare. Eu nu suport parul peste urechi sau la ceafa, ma mananca foarte tare. Spun asta pentru ca nu pot sa imi iau o pauza de la tunsoare ~4 luni, trebuie sa ma tund cumva si nu stiu cum. Mama imi spune ca in timpul asta de "progresie" (adica daca imi ia 5 luni, de la luna cu nr 2 pana la luna cu nr 5) o sa am un par foarte urat daca ma tund doar in parti. Ce sa fac? Sa renunt?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Stai pitit in vremea asta!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"eu avand parul scurt, o sa imi ia cel putin 3 luni, max 5 luni sa aduc frizura la finalizare...Ce sa fac? Sa renunt?"

una din două: aștepți sau renunți, tu decizi

| TanaseȘtefan explică (pentru sierra1):

Pai as astepta dar eu unul cred ca o sa imi stea parul urat pana la frizura finala.