| anonim_4396 a întrebat:

Deci am si eu o problema, in ultimile zile mi-a aparut pe partea dreapta a fetei o IRITATIE super naspa, deci nu o suport, multe bubite mici si rosii si am mers la medicul de familie si a spus sa ma spal pe fata cam de 3 ori pe zi (faceam asta deja) si pe langa asta sa ma dau cu alifie de galbenele, ce as mai putea face sa scap mai repede ( adica pana vinerea viitoare).
Multumesc anticipat.
Cel mai ajutorabil va primi funda si o sa va tin si pe voi la curent cu ce se intampla si o sa va spun daca merge, ca cine stie, nu cred ca sunt singurul big hug.

2 răspunsuri:
| Woody111 a răspuns:

In primul rind evita locurile in care esti in contact cu praf sau fum si nu te expune mult la soare. Evita sa-ti atingi fata cat timp ai mainile murdare. Spalat-ti fata de murdarie, impuritati si grasime.Iar in rest continua acel tratament pe care ti l-a prescris medicul.Cam atit. Bafta!