| Denis123456 a întrebat:

Salut TPU,e adevarat ca daca te tunzi scurt din ce in ce mai des, parul creste mai repede?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, parul are propria viteza de crestere ce nu e influetata de cat de scurt te tunzi. Dar daca iti tai varfurile regulat tinde sa creasca mai repede.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. altfel n-ar exista oameni cu chelie. Parul depinde de mostenirea genetica si nu de tunsura si alte prostii cu substante care mai de care mai ciudate.

| zurick a răspuns:

Nu.

| AdrianaB1 a răspuns:

Da intr-adevar, dar nu la fiecare persoana functioneaza acest lucru.
Verisoara mea s-a tuns cheală, ca sa-i creasca parul des si mare.

| evewts a răspuns:

Pai, depinde de fiecare om si de ce mananca! Daca vrei sa te tunzi scurt pentru a-ti creste parul mai repede, ai nevoie de minerale in corp si bla bla mai multe...dar ideea e ca trebuie sa mananci sanatos pentru a avea parul mai des si pentru a creste mai lung! Eu am incercat si a functionat cat de cat!