| kRedhead a întrebat:

Salut, TPU. Este urgent! Datorita unei probleme personale, nu ma pot spala pe cap cateva zile, iar parul meu este ingrasat (bretonul mai ales, e pe un ochi). Maine am o intalnire destul de importanta. Ce as putea face ca sa prind putin volum iar parul meu sa nu para nespalat cand voi iesi afara? Orice ce nu presupune bani sau spalat, va rog. Multumesc frumos, orice idee este binevenita.

6 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Incearca sampon uscat. Se gaseste in farmacii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista ceea ce se numeste sampon uscat, un spary cu care te dai si da aspect curat parului, dar daca tu nu vrei sa dai bani...

| kRedhead explică (pentru suntserios):

Nu e ca nu vreau, dar nu ma dau banii afara din casa ca pe altii. big grin

| SkyPilot a răspuns:

Exista niste chimicale pentru un spalat uscat, dar nu sunt gratis.

| NoName0x0 a răspuns:

Prinde.l in coada si ai rezolvat problema!

| AnnaaaMaria a răspuns:

Îl poți pieptăna foarte bine și să-l prinzi într-un coc să nu se vadă îngrășat sau poți folosi o pudră de față pe care o aplici cu pensula la rădăcina părului pentru a absorbi sebumul