| sorinel98 a întrebat:

Eu ma spal regulat pe dinti de 2-3 ori pe zi, dar dintii nu se albesc sa fie perfecti albi! Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Justme1997 a răspuns:

Știu ca suna ciudat, dar pentru mine chiar funcționează daca mă spal din când în când cu bicarbonat de sodiu pe dinți. Nu este chiar ca o albire profesională la dentist totuși

| Anon31241212 a răspuns:

Dintii sanatosi nu sunt albi perfecti. Coloritul unor dinti sanatosi e putin mai galbui. Ca sa ai albi perfrct cum iti doresti trebuie sa iti faci albire la stomatolog.

| devilshelp a răspuns:

Culoarea dintilor e un alb galbui, nu perla sa straluceasca in lumina soarelui. Eu timp de o saptamana m-am spalat dimineata si seara. Seara mai foloseam si apa de gura, iar dupa nu mai mancam nimic, beam doar apa. Si mai ma spalam cu zeama de lamaie, dar doar o data pe saptamana ca distruge smaltul daca o faci prea des

| CVane a răspuns:

Culoarea pe care o vrei tu, albul perfect de Hollywood nu se obtine prin simpla spalare a dintilor ci prin diferite procedee de albire a dintilor care sunt destul de scumpe si iti pot face gingiile foarte sensibile. De altfel chiar si pastele de albire iti pot distruge stratul de enamel iar dintii normali au o culoare alba-galbuie.

| DauSfateBune489 a răspuns:

Scoat-e-i sau d-ai cu flexul sau polizoru,. cica merge si shmirghelu.