| Hkhtfcvhu a întrebat:

Salut TPU, imi poate spune cineva daca papucii de pe epantofi.ro sunt originali sau sunt fake?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Gasesti recenzii pe site.Plus ca un procent enorm de incaltaminte este fabricata in China, apoi transportata in alta tara (de exemplu Polonia, ca tot vorbim de epantofi) care va si aparea pe eticheta finala drept Made in Poland.

Sau se fabrica si asambleaza in China, se transporta in alta tara unde se mai adauga detalii, un siret, o eticheta, un fermoar etc in functie de ce produs e vorba, apoi e bagat in magazine si pe eticheta va aparea tara in care au fost adaugate aceste detalii, nu tara in care s-a fabricat produsul in proportie de 70%. Asa functioneaza Uniunea Europeana. Vorbim de nume mari precum Nike si altele. Sunt documentare pe tema asta.

Apoi, seful unui prieten a facut afaceri cu astfel de incaltaminte de firma, cum vor unii. Pretul real pe care il platea cand cumpara de la producator era de 50-100 de lei perechea. Iar in magazin este saltat de n ori. Deci despre cevorbim?

Ar tebui sa te intrebi ce inseamna original si ce inseamna fake pentru ca in realitatea totul e mai complicat decat pare, si nimeni nu se intereseaza sa afle cum stau lucrurile.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt originali din China, marfa de cea mai proasta calitate.

| sierra1 a răspuns:

"foarte" originali!

| TanasescuTeofil a răspuns:

Sunt originali.