| SmQaLeXuTzz a întrebat:

In 4 luni am slabit 15 kg, iar acum mi-au ramas pe burta, niste dungi ca niste zgarieturi (cred ca s.n vergeturi), stiti daca pot scapa de ele? Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Si eu am vergeturi si niciodata nu poti scapa definitiv de ele, din pacate.Du-te la farmacie si cere o crema pentru vergeturi.Trebuie sa te dai cu aceasta in fiecare zi pe zonele afectate si sa-ti hidratezi pielea cu lotiune dupa fiecare dus, ca aceasta sa ramana elastica si sa nu fie predispusa vergeturilor.Bea multa apa zilnic, minim 2l (poti pune si feliute de lamaie intr-o sticla de 2l, ajuta si contra celulitei). Acestea se vor estompa in timp si vor ajunge albe.Mult succes!

| SmQaLeXuTzz explică (pentru Etelca):

Sunt albe.Au fost rosii cand eram gras, acum sunt albe.

| Etelca a răspuns (pentru SmQaLeXuTzz):

Atunci s-au estompat si nu mai ai ce face.Insa nu-ti face griji, foarte multa lume are si nu trebuie sa te simti rau in legatura cu ele.

| SmQaLeXuTzz explică (pentru Etelca):

Dar in legatura cu sala, daca fac sala si fac gen patratele, tot o sa se vada?

| Etelca a răspuns (pentru SmQaLeXuTzz):

Vor fi mai putin vizibile, cu siguranta.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maseaza zona cu crema pentru vergeturi.

| AlexandraElena12 a răspuns:

Buna! Exista un tratament non-invaziv cu laser, dar cred ca nu este cazul, acela este cel mai bun, din cate stiu.Tratamente care ar trebui sa le faci acasa ar putea fi masaje cu ulei de masline si zat de cafea, care sa dureze intre 30 min si 1 ora. sport pentru zona afectata..si asa mai departe, eu nu le am incercat pentru ca nu am vergeturi dar cred ca merita sa incerci happy