| kikizzz a întrebat:

Salut TPU, in fiecare dimineata cand ma trezesc imi ies cateva puncte albe in barbie si pe nas si trebuie de fiecare data sa le storc, cum pot sa scap de asta?

Răspuns Apreciat de Editori
| poreclaciupercutademica a răspuns:

Daca vrei neaparat sa le storci, trebuie sa le storci foarte bine, ca mai apoi sa tratezi zona, sa te asiguri ca nu mai apar/sunt mai mici. abordeaza un nou stil de curatare al tenului ori mergi la un dermatolog, sa iti afle tipul de ten si sa iti recomande niste produse potrivite.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt puncte de grasime.
Spala-ti fata SEARA, cu apa calduta si sapun.

| liliana77any a răspuns:

Incearca sa folosesti un gel pentru curatarea fetei si atentie la alimentatie.

| yooshi a răspuns:

Nu le storci.
Ai vreo rutina de skincare? Asta poate sa fie o cauza.Sau fata de perna.Schimb-o mai des sau spala cu alt detergent