| MoroșanuGigi324 a întrebat:

Salut TPU!
În legătură cu liftingul facial la barbati as avea cateva indrebari:
1. Care ar fi operațiile? Am auzit că sunt doua, chirurgical și nechirurgical.
2. Care e procedura liftingului?
3. Cat costa?
4. Cat are efect?
5. Cat de dureroasă e?
6. Merita la bărbați?
7. Pe la câți ani este nevoie de lifting facial pentru a arata cat mai estetice?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Liftingul facial se face in general dupa 40-50 de ani, cand apar ridurile pe fata, apar pungile sub ochi, apare gusa dubla samd.

Ca orice operatie estetica, liftingul facial este foarte scump si se face la orice clinica de estetica din tara sau strainatate.

Bineinteles ca exista si tratamente non-chirurgical care se poate face temporar, fiindca pielea revine dupa cateva luni la forma initiala, dinainte de tratament.

Uite aici un asemenea aparat cu care te poti trata. Preturile lui sunt intre $2500-$5000

https://cosmedicalsolutions.com.au/......wahroonga/