| MoroșanuGigi324 a întrebat:

SALUT TPU!
În legătură cu tratamentul facial la bărbați aș avea câteva întrebări:
1. De ce imperfecțiuni ale fetei te scapă? ex: coșuri, puncte negre, etc
2. Cât costă?
3. Cât are efect?
4. Are rezultate bune?
5. Câte sesiuni ar trebui pentru rezultate cat mai bune și de lungă durată?
6. Ce creme sunt bune pentru tratamentul facial?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Un tratament facial NU te scapa de imperfectiuni ale fetei, ca alea se rezolva cu operatii chirurgicale sau estetice.

2. De cosuri si puncte negre scapi cu apa calda si sapun, fiindca sunt impuritati din aer ca se amesteca cu praful si transpiratia, depuanndu-se in porii tenului infundandu-i si infectandu-i, facilitand aparitia bubelor pe fata (puncte negre, acnee, cosuri)

3. Apa calda si sapunul NU costa nimic, dar trebuei sa fii constiincios sa si te speli de 2 ori ep zi pe fata, foarte=foarte bine (dimineata-la trezire si seara inainte de culcare)

4. da, spalatul ZILNIC cu apa calda si sapun tine fata curata tot timpul si evident ca nu mai apar nici puncte negre si nici bube pe fata

5. DE 2 ori pe zi, dimineata si seara - spalat cu apa calda si sapun, nu doar pe fata ci si pe corp, ca-i vara si trebuie eliminata transpiratia si impuritatile.

6. Nu exista creme pentru mentinerea fetei curate, fiind suficient APA si SAPUNUL.