| StiGGy a întrebat:

Intr-o luna este banchetul si as vrea sa mai slabesc putin. Imi puteti spune niste metode eficiente(fara sala ca n-am bani laughing )?

Răspuns Câştigător
| andreutza_5188 a răspuns:

Inceraca sa reduci alimentele ce contin zahar, precum dulciurile si sucurile.Redu consumul de paine la maxim 2 felii pe zi,dar nici acestea sa nu fie din paine alba,(iti recomand painea de secara).
Trebuie sa manaci la ore fixe, cate putin si ceva consistent.
In plus, ai putea face si niste exercitii fizice acasa daca ai timp(gen abdomene, fandari...etc.)
Sper ca te-am ajutattongue

7 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu inteleg de ce ai slabi pentru maxim 5-6 ore de banchet? Toti intrati in panica ca e banchetul ca nu stiu ce, sunt curios cine o sa observe ca ai slabit "putin"

| Ancaaa a răspuns:

Regim japonez...
1- zi 250 g orez la pranz si seara
1- zi 500 g peste sau piept de pui
1- zi iar orez
eu dimineata mananc normal
( lapte cu cereale sau unca de pui sau 1 ou fier)
intre mese fructe
seara nu mananc dupa ora 19.
garantat slabesti ince 3 zile 2 kg.
poti sa repeti regimul si in urmatoarele saptamani.

| moschus a răspuns:

Mountain bike sau orice bicicleta este distractiv si sa mananci banane cand ti se face foame pe bicicleta(si nu polueaza). mult succes

| mytzzy_8364 a răspuns:

Da...poti sa bei in fiecare zi 2 cani de ceai verde si sa alergi 1h fara sa bei apa...si daca nu te ajuta prepara o ciorba de varza retate o gasesti pe nethappyfunda:X

| Miky a răspuns:

Eu intr-o 3 saptamani am slabit 5kg
dar in fiecare searta faceam 50 de genoflexiuni si cateva abdomene si diferite chesti de gimnastica imp de vreo 5-10 minute

| Gabi_1362 a răspuns:

Sport, mult sport, abdomene, du-te cu niste prieteni seara, o ora si alearga...

| ovize a răspuns:

Cate kg ai?