| iuandfto a întrebat:

Voi merge in luna august la mare si as vrea sa mai slabesc. Nu sunt grasa pentru varsta mea. Imi puteti spune o dieta ca sa slabesc 3-4 kg?

2 răspunsuri:
| DmnProfesoara a răspuns:

Deci in primul rand, nu te imfometa!

Adica, sa spui ceva de genu` "azi nu mananc ca sa nu ma ingras 1kg". Asta e greseala fatala cand vrei sa slabesti. Cel mai bine e sa-ti faci PROPRIA dieta. Pentru ca n-are rost sa-ti dau eu o dieta pe baza de spanac sau pere cu pepene (era un ex).

La micul dejun inceraca asta:
-un ceai (de musetel, daca iti place)
-paine integrala cu, nu stiu, dulceata sau poti sa o inlocuiesti cu un bol cu cereale integrale ( de alea fitness), astfel renuntand la ceai

La pranz:
-poti incerca o ciorba, e foarte sanatoasawinking

O mica gustare intre pranz si cina:
-manaca un fruct (mar), sau mai bine fa-ti o salata de fructe.Alege fructele tale preferate, taie-le pune-le intr-un castron si gata!

Cina:
-aici incearca sa manci mai putin, un iaurt de preferat.

Astfel de dieta eu cred ca este practica si usor de aplicat. Daca adaugi si putin sport (nu mult 20 min in fiecare zi) o sa vezi rezultatele mai rapidwinking

Mult noroc~:*

| FloriiDirectioner a răspuns:

Incearca sa mananci ceva ce nu contine multe calorii sau grasimi saturate