| 0anaLovesHIPHOP a întrebat:

Maine am banchetul de clasa VIIIa, si mi-am cumparat o rochie alb cu negru, am ochii mici si caprui, fata ovala, parul pana pe undeva pe la umar, cum as putea sa ma machez? Nu caut ceva strident, si complicat, insa nu am nicio idee. Please help.

5 răspunsuri:
| madducu a răspuns:

In nici un caz sa nu folosesti blush maro!
Cred ca ti-ar sta foarte bine cu acest machiaj:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
:*

| MoonShadowxB a răspuns:

Poti incerca sa iti conturezi linia genelor de sus cu tus negru, eventual facute niste codite la capatul ochilor. Aplica putin blush ca sa iti conturezi fata, si poti incerca un ruj nu foarte strident, o culoare roz-nud sau, daca vrei, poti purta un ruj piersica, sau un corai.
O alta idee de machiaj, incearca sa iti evidentiezi discret ochii prin nuante de maro, aplica o nuanta mai deschisa pe pleoapa, una mai inchisa in pliu si contureaza-ti ochii, insa fara codite. Rujul roz-nud ar merge de minune, eventual si putin gloss aplicat pe buza inferioara, ca sa creeze un efect de marire.
Petrecere frumoasa!

| Ramonika_5243 a răspuns:

Pai...incearca ceva de genul rimel dermatograf[creion negru] si luciu de buze.sau un ruj mai discret.si putin blush maro in obrajihappy. Daca vrei poti pune si 2 strasuri negre sau argintii in coltul ochilorwinking sau sa iti faci codite din creionhappy

| SHPP2win a răspuns:

1 singura idee
simte-te bine cu orice nu conteaza sa ii placa altcuiva ci doar tiewinking
mult succes

| Lizarous a răspuns:

Daca vrei ceva monoton ar fi griul...Dar daca rochia e alb cu negru ti-as recomanta o pata de culoare.Si ai putea sa te machezi cu verde sau roz avand in vedere ca ai ochii caprui. Daca nu poti combina culorile.De exemplu te faci roz pe ploape si cu verde iti faci o umbra in coada ochiului.Si nu folosi creionul negru pentru a accentua.Incearca prin culori sa accentuezi.Succes.