| anonim_4396 a întrebat:

Nu prea stiu cum arat in realitate. dimineata cand ma trezesc si imi aranjez parul, ma uit in oglinda ( lumina puternica si naturala ) si ma vad chiar urat,cu fata parca mai lunga. mai falcos. si alb la fata, parca palid si imi ies in evidenta defectele. cand ma imbrac intr-un hanorac care imi place mie, parca, parca e mai bine, dar tot ma vad urat cu botul si barbia aia... cand ajung la liceu si ma duc la baie ma vad altcumva ( lumina slaba si artificiala) ma vad mai inchis la culoare ( cum sunt eu de fapt ) mi se vad sprancenele mai frumos, etc. de ce am mereu senzatia asta? sau de fapt eu sunt urat si in oglinzile neclare ma vad mai frumos?

7 răspunsuri:
| acerr a răspuns:

Cand te uiti in oglinda la prima ora, iti vine sa urlii,, ochi mici umflati, mutra de borcan! asa suntem toti

| KenNine a răspuns:

Poate doar exagerezi, si esti foarte dur cu tine insasi.

| AdrianTzar a răspuns:

Nu contează cum arăți, dacă ai bunătatea, ești frumos.

| Saltbae a răspuns:

Cred ca ești obișnuit cu oglinda de acasă, iar când te vezi in alte locuri, ți se pare ca arați altfel. Oricum, pentru ceilalți arați la fel oriunde te-ai afla. Faza ca nu îți place ție cum arați in diferite lumini/oglinzi este numai de la psihicul tău. Nu poți fi frumos intr-o oglinda, iar in alta urat.

| AnneGirl a răspuns:

Nu crede in oglinzile de la școală ca sunt murdare. Cat despre dimineata, ești urat ca debea te-ai trezit.

| alexandrumarius11 a răspuns:

Stai linistit! Dumnezeu ne-a lasat pe toti frumosi! Nu te ingrijora si increde-te in Domnul ca te-a lasat frumos si pe dinlauntru si pe dinafara! Increde-te in Dansul si ai sa vezi cum te vei simti mai bine!

| Babygirlll29 a răspuns:

Cred ca e autosugestia pe care ți-ai format-o de a lungul timpului