| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu.Eu in orice oglinda ma uit fata mea este cam alba de la lumina.Cam in toate oglinzile ma vad frumos.Si in poze ies perfect, ce ma deranjeaza pe mine e ca in unele poze cand sunt mai negru la fata( presupun ca e culoarea mea naturala) si sprancele cum mi le vad eu in oglinda, arat super urat. Adica in oglinda ma vad frumos pentru ca lumina imi bate in fata si imi arata fata mai alba si trasaturile mai accentuate, dar eu ma gandesc ca de fapt arat ca in pozele alea cand mi se vad toate defectele si sunt mai inchis la culoare. voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| MedionTcO a răspuns:

Sincer din experienta, niciodata nu arat la fel in camera ca in oglinda. Eu cred ca cel din oglinda esti TU. Inca ceva, sa nu te increzi niciodata in vorbele altora. Fii tu insuti si nu te subestima. Daca mai ai probleme de genul asta, cauta-ma!

| AnneCavendish a răspuns:

Din propria expetienta iti spun ca nu conteaza asa de mult exteriorul. Cel mai mult conteaza sa fi frumos in interiorul tau, in inima, mintea si sufletul tau. Acolo trebuie sa te accepti mai intai. Este adevarat ca in ziua de azi accentul cade pe alte valori dar frumusetea vine din interior, daca emani fericire, pace acelasi lucru se va citi si pe chipul tau iar acest lucru este cel mai important. Degeaba omul X este frumos daca sta tot timpul incruntat si posomarat. Iti recomand sa te simti bine asa cum esti, nu te gandi la cei din jur, ci doar la tine si zambeste din orice motiv, oricat de banal ar fi. Nimeni nu se va uita la defectele tale cand va vedea cat de mult simti si traiesti viata din orice mic motiv!