| user5493 a întrebat:

Daca am fost diagnosticat cu conjunctivita la un ochi in urma cu un an si eu n-am luat picaturile crezand ca o sa-mi treaca asa, dar nu mi-a trecut, ci mai mi-a curs ochiul, am mici intepaturi la el si simt eu ca este in neregula fata de celalalt, ce sa fac? Sa merg din nou la doctor? Mai merge sa iau picaturile pe care nu le-am luat? Dar ochiul nu este rosu cum ar trebui sa fie o conjunctivita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ăla n-a fost prost cand ti-a spus sa folosesti picaturile alea. Du-te iar la medic si fa ce ti se spune.

| aXy99 a răspuns:

Du-te neaparat la doctor, poti sa orbesti!

| WhiteLife a răspuns:

Du-te la doctor, el știe cel mai bine ce să-ți facă. Cu siguranță nu ești primul caz pe care-l întâlnește. Și subt șanse mari ca picăturile sa fie expirate, dacă nu sunt oricum nu e bine sa le folosești după atâta timp cât au stat deschise.