| SirGilbert a întrebat:

Stie cineva cum pot deosebi un ceas contrafacut de cel original?

Răspuns Câştigător
| LaChatte a răspuns:

Vezi care tine mai mult timp big grin sau fai niste teste dintr-alea la niste laboratoare. cand vor incerca sa-l repare pe ala contrafacut (caci l-au desfacut) nu vor mai putea. de obicei contin plastic inauntru.

| SirGilbert explică (pentru LaChatte):

Cred ca asta e singura solutie. Testele de laborator.

6 răspunsuri:
| Sebastian1996 a răspuns:

Cele originale au cutie, au o serie. ceva de genul.

| SirGilbert explică (pentru Sebastian1996):

Cu o cutie si cu o serie vin toate ceasurile.

| SirGilbert explică:

Acum replicile sunt foarte apropiate de original.

| SirGilbert explică:

Spre exemplu un vanzator ambulant vine la mine cu un ceas nou, in cutie, sigialat perfect si toate cele.La inceput a cerut 700 RON.Negociind cu el am ajuns la 500 RON.
Cand am vazut ca lasa atat din pretul initial mi-am dat seama ca ceva nu-i in regula cu el.Nu l-am luat pentru ca am zis ca-i fals.Dar eu nu am avut cum sa-i demonstrez ca e un fals.

| SirGilbert explică:

Multumesc,oricum!