| Unanonimdepetpu a întrebat:

Ştie cineva un şampon sau ceva pentru păr împotriva mătreții? Am încercat ceva de la farmacie dar mai rău mi-a făcut.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Tot la farmacie gasesti: Sampon cu NIZORAL, special pentru dermatita seboreica, cea care provoaca matreata.

7 răspunsuri:
| Unanonimdepetpu explică (pentru Violleta2022):

O să încerc ......mersi

| Unanonimdepetpu explică (pentru Violleta2022):

Ar merge Alpecin? Am observat ca isi face treaba...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Unanonimdepetpu):

Nu! Alpecin nu este un sampun bun pentru dermatita seborica, categoric nu!

| Unanonimdepetpu explică (pentru Violleta2022):

Ok! Mersi!

| Pandicornita a răspuns:

Stiu eu! E unul de la avon cu avocado, galbenele si miere, dar nu mai stiu sigur cum se numeste. Ajuta mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu gasesti Nizoral poti sa folosesti samponul cu ketoconazol 2% (e aceeasi substanta activa folosita pentru Nizoral ) de la Seboderm sau poti folosi Selsun Blue, ambele sunt extrem de bune, doar ca detmatita seboreica este destul de pacatoasa si revine. Pentru intretinere foloseste un sampon cu zinc pyrithione : head and shoulders classic clean 2 in 1 (musai 2 in 1, varianta simpla ingrasa parul si il lasa imbacsit ) sau Syoss anti-dandruff oul control.
https://www.lillapois.ro/......22249.html

Ai grija sa te clatesti bine si maseza scalpul cu buricele degetelor timp de cateva minute atunci cand samponezi parul.

| bbnnmm a răspuns:

Îți sugerez șampoanele de la Ducray: https://www.ducray.com/ro-ro/tipuri-de-matreata