| Bulz_Floryn_1992 a întrebat:

.. stiti cumva, cum as putea scapa de parul aspru si cret? nu-l mai suport, daca las un pic parul sa creasca mi se increteste, eu am parul destul de aspru...stiti cumva cum as putea sa il am mai moale si drept? dau fundawinking

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mwha a răspuns:

Nu mai folosi placa de indreptat parul! Lasa parul sa-si revina de la sine, nu dureaza mult, max. 1 luna, parul cret e foarte buclucas.

| Bulz_Floryn_1992 explică (pentru Mwha):

Eu l-am lasat dar...pe zi ce trece se face mai cret, din ce in ce mai cret sad

| Mwha a răspuns (pentru Bulz_Floryn_1992):

E ok, lasa-l sa-si revina si apoi indreapta-l iar cu placa. Dar nu va inteleg, cretilor, de ce vreti sa aveti parul drept? Si parul cret e frumos happy

| Anitta97 a răspuns:

Foloseste balsam sau tunde-te la chelie happy

| Bulz_Floryn_1992 explică (pentru Anitta97):

Folosesc balsam dar degeaba crying nici gand nu ma tund chel...nu sti alta optiune?

| Anitta97 a răspuns (pentru Bulz_Floryn_1992):

Dar ce are daca este aspru? ...esti baiat.happy Tunde-te mereu scurt si incerca produse pentru parul aspru :*

| Bulz_Floryn_1992 explică (pentru Anitta97):

Eu prefer sa imi ridic parul...nu imi place sa il am scurt sad :*

| Anitta97 a răspuns (pentru Bulz_Floryn_1992):

Nu stiu ce sa zic ....indreapta-l cu placa happy :*

| QuiPp a răspuns:

Nu folosi placa de par(sau feon, etc), iti vor arde si mai tare parul.Incearca uleiul de cocos, iti mai indreapta parul si ti-l face si mai moale.In cel mai rau caz poti sa te duci la coafor sa-ti faci un tratament cu keratina.

http://www.google.ro/......tp?/search

| Bulz_Floryn_1992 explică (pentru QuiPp):

Tratamentul cu keratina trebuie repetat?

| QuiPp a răspuns (pentru Bulz_Floryn_1992):

Unii oameni il mai repeta.

| QuiPp a răspuns:

Am uitat sa mentionez, tratamentul cu keratina il poti face si singura acasa :P.

http://femina.rol.ro/tratamentul-de-par-cu-keratina-37320.html

| Ale07 a răspuns:

Foloseste balsam si ia-ti o placa de intins parul mai subtire si micuta, anume pentru parul scurt! Funda?big grin

| WarLord36 a răspuns:

Salut! am si eu aceeasi problema...il indrept cu placa, dar trebuie sa repet acest lucru practic in fiecare zi sad ma gindesc sa-l tund la 0 dupa care sa il las sa creasca de la sine ( lung ), poate va iesi ceva frumos big grin, ce spuneti?