| Sara2 a întrebat:

Buna fetelor, am tenul deschis la culoare (alb) si culoarea naturala a parului este roscat, mi-as dori sa ma vopsesc blonda,, si nu stiu daca mi-ar sta bine, credeti ca la tenul alb se potriveste blondul platinat? si ce pot faca sa imi iasa din prima blond? am auzit multe "povesti" ca le-a iesit portocaliu, dar mentionez ca parul meu nu este vopsit

7 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

Nu te vopsi pentru ca in primul rand o sa iti strici parul

| ellutza a răspuns:

Parul roscat natural este extraordinar. Sunt in Irlanda si vad zilnic roscate foarte mandre de podoaba lor si tenul alb putin pistruiat. Eu te rog din suflet sa nu-ti distrugi parul. Ia-ti un spray gliss oil nutritive si da-te dupa ce te speli pe cap si te usuci. O sa ai un par cu reflexe stralucitoare si parfumat. Bafta { Sa nu te vopsesti}

| michelia a răspuns:

Ai o combinatie de la natura cistigatoare si vrei sa scapi de ea?
Contrastul e ideal intre ten si par acum.
Mai gindeste-te inainte sa te decolorezi ( caci asta ar trebui sa faci inainte sa te vopsesti blond, ca sa iti iasa nuanta dorita).
Fa intii o simulare : sint testele alea pe net cu poza ta si diverse pieptanaturi si culori.
Poate te razgindesti totusi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l roscat si suna-ma!

| AmanoYuno a răspuns:

Doamne...fiecare fata vrea alt par decat are.
eu vreau parul roscat si ondulat dar il am drept si aramiu.
eu iti sugerez sa nu te vopsesti fiindca roscatele mie mi se par foarte frumoase.
oricum daca vrei blond platinat ar trebui sa te decolorezi mai intai.totusi bond platinat numi se pare ca vine bine la ten de portelan.vine mai bine la un ten mai inchis doar putin.
la tine ar mai merge un blond spre castaniu sau un auriu ca mierea.
stiu ca toata lumea iti zice sa nu te vopsesti dar pana la urma e alegerea ta dar in afara de culoare o sa iti distrugi si parulstraight face

pa

pa``

| JIJ a răspuns:

TE invidiez si eu vreau un par roscat natural, zic sa nu te vopsesti.

| monochrome a răspuns:

Hey!
Si eu am tenul deschis si sunt satena, incerc sa o conving pe mama de 3 luni sa ma lase sa ma fac roscata si tu vrei sa strici asta?!
Nu face asta, o sa regreti.