| FreeMind0001 a întrebat:

Salut TPU, sunt vopsita blond balayage doar pe coadă cu decolorant pudra(fiind și alergica la vopsea de par) și am vrut să fac să iasă gri/silver cu șamponul Loncolor expert, ideea e ca am stat 5-6 ore cu șamponul în cap cu toate ca pe prospect scrie doar 5 minute, bun, parul a ieșit gri cu toate ca mi-a cam picat din el...
Întrebarea mea e,. exista riscul sa fac alergie la el stand atât cu el în cap? Va mulțumesc și fără răspunsuri aiurea vă rog mult

3 răspunsuri:
| BumiWolfie15 a răspuns:

Slabe șanse de alergie, dar ține-l mai puțin data viitoare, în caz contrar îți va afecta grav părul, ți se va rări foarte mult. Dacă ți l-ai dat și la rădăcină și aveai vreo alergie la acel șampon ți-ar fi ieșit iritații la nivelul scalpului deci deocamdată nu ai nicio alergie la el.

| FreeMind0001 explică (pentru BumiWolfie15):

Multumesc din suflet pentru raspuns,? nu la nivelul scalpului nu am pus, doar pe coada unde am blond, dar am zis ca poate sa atins la spălat, dar nu am nicio bubita la nivelul scalpului, și A 3 a zi (luni) de când am facut "treaba" cu șamponul nuantator m-am trezit, și am avut puțin, puțin un ochi umflat și am luat o pastiluța de aerius și a fost totul ok...m.am gândit ca de la el

| FreeMind0001 explică:

P.S. am stat atât să îmi iasă, l am mai folosit înainte și stăteam câte 20 30 min și ieșea prea puțin, dar acum mi-e frica sa nu fi făcut alergie la el, ca simțeam pe limbă Amar rau(de la miros cred) dar nu am dat importanță, va rog din suflet sa nu răspundeți la mișto ca și asa sunt destul de speriată...mulțumesc