| lazzaruss34 a întrebat:

Salut TPU! Știți cumva niște soluții de a scăpa de puncte negre, am tenul plin de puncte negre! Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu asculta mesajele de mai jos. ca să previi și cu timpul elimini punctele negre trebuie în primul rând să-ți creezi o rutină de îngrijire a tenului cu curățare, dublă curățare seara, hidrtare și spf. cu timpul, după ce tenul se mai obișnuiește începi să adaugi acizi activi pentru problemele tenului, în cazul tău acid salicilic. îți recomand grupul the ordinary românia pe Facebook unde poți citi mai multe despre alcătuirea rutinei în funcție de probleme

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Masca neagră de la gabrini cu vitamina E. (Black mask vitamina E Gabrini)

| VanillaQ a răspuns:

Pe mine ma ajuta produsele de la Gerovital Stop Acnee.
In magazinele DM (daca ai in oras) sunt solutii, plasturi pentru puncte negre, dar pe mine personal cele de la Gerovital si-au facut treaba.
Din pacate nu poti folosi orice fel de solutie, este in functie de tipul tau de ten (mixt, gras, normal).
Eu sunt intr-un grup pe Facebook si fetele de acolo fac recomandari bune, se numeste DM Romania.
Sanatate!

| lazzaruss34 explică (pentru VanillaQ):

Mulțumesc mult, am văzut și eu produsele în DM dar am crezut că sunt doar pentru acnee nu și puncte negre

| lazzaruss34 explică (pentru Adry05):

Mulțumesc, produsele the ordinary se găsesc în sephora din câte știu, nu?

| Adry05 a răspuns (pentru lazzaruss34):

Douglas parcă. dar mai bine le iei de pe deciem, le iei mai ieftin și nici nu durează prea mult livrarea. sau în românia mai e site-ul bilenegre