| stephanixx a întrebat:

vreau si eu niste solutii sa pot scapa de cosuri si puncte negre am si un ten destul de gras si nu orice e binevenit, vreau mai mult leacuri din astea babesti care stiti ca functioneaza!
Multumesc tuturor, dau funda!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cosurile si punctele negre apar datorita secretiei de sebum, daca tu nu iti curati cum trebuie fata si nu inlaturi sebumul porii se blocheaza si ajungi sa ai astfel de probleme. Tenul gras are nevoie de ingrijire deosebita ca sa inlaturi problemele astea, deci spala-te in fiecare dimineata si seara cu gel e curatare si apoi apica o lotiune tonicA. Daca respecti rutina asa, vei vedea ca previne cosurile si punctele negre si pielea ta nu va mai fi asa uleioasa.

| prizeFTW a răspuns:

Hei.Ştiu eu cum.Deci te speli zilnic de 3-4 ori pe faţă, şi cumperi de la farmacie aknesol, iei dimineaţa după ce te speli şi te usuci pe faţă, iei vată pui aknesol şi te dai. Merge cu siguranţă.La mine a mers happy.
Sper că te-am ajutat.
Pa

| prizeFTW a răspuns:

Sau mai bine întreabă farmacista trebuie să ştie nişte leacuri băbeşti.Sau dacă nu un produs care să-ţi fie de ajutor.