| gabytzu22 a întrebat:

voi ce creme fosoliti pentru fata? mai exact pentru cosuri si puncte negre?

Funda

5 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Unguent de galbenele si crema cu extract de melc, o zi una, o zi cealalta

| xBebee a răspuns:

Heii.
Crema de faţă care eu o folosesc şi îmi prieşte este NIVEA.Acum depinde şi de ten, poate ţie nu-ţi prieşte şi mie da. Înceacră şi BB Cream.
Pentru coşuri eu folosesc o soluţie numită Zynerit.Se găseşte în farmacii în jur de 20 lei.E o soluţie spirtoasă toxică pentru ochi, nas şi gură. Aplici soluţia seara înainte de culcare pe coşuri şi puncte nerge.Stai 2-3 minute şi aştepţi să se usuce apoi te culci, ea nu se va şterge pe pernă.A doua zii te speli normal pe faţă şi te ştergi cu un prosop moale.
Nu te aştepta să facă minuni din prima zi, însă se vor vedea ceva rezultate. Dacă nu du-te la un medic dermatolog.El va ştii ce să îţi dea.

Zyneritul arată aşa https://encrypted-tbn0.gstatic.com/......ps?/images

Există şi batoane speciale anticoşuri http://images3.okr.ro/......15_300.jpg însă nu le-am încercat.
Există şi metode naturale.
1.Pasta de dinţi. Aplici pasta de dinţi pe coşuri seara înainte cu o orăde culcare.A doua zii te speli cu apă caldă şi ar trebui să îţi dispară.
2.Mască cu argilă, miere şi avocado.Amesteci cele 3 componente şi aplici masca pe faţă.O lasşi 1 h -2h şi apoi te speli pe faţă cu apă călduţă şi apoi te ştergi cu un prosop moale.

Multă baftă.Eu tot Zynerit vă recomand.

P.S. nu-ţi mai stoarce coşurile sau rupe ca să nu îţi rămână semne!

| Andraaaaaa14 a răspuns:

Eu folosesc cremă nivea şi spirt de faţă şi uneori o mască pentru faţă. Atunci cand văd că imi iasă un cos folosesc un baton care le usucă.

| Patr1c1a990 a răspuns:

Nivea q10 sau q10+ este foarte buna si in plus hidrateaza pielea!

| madalinaaniladam a răspuns:

Pai eu folosesc Himalaya antiseptic si il poti gasi in Carrefour dar si in farmaci