| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma epilez pe picioare si am vazut niste benzi depilatoare cu ceara care costa in jur de 25 de lei si vreau sa stiu daca imi ajung pentru ambele picioare ( de la inceputul picorului pana la sold adica,, tot piciorul" ). Stiu ca multi spun ca nu ar trebui dar faza e ca am 16 ani si am prea mult ( nu exagerez ). Vreau si pareri de la fete si baieti. Va multumesc foarte mult pentru ajutor. FUNDAA!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E prima data cand te epilezi? Mai bine il iei cu lama prima data si cand incepe sa dea, cand inca e micut, il iei cu ceara sau epilator electric.
Mie ceara mi se pare ca o risipesti foarte usor, cu aparatul electric desi investesti putin mai mult, il ai ani intregi. Si iesi mai ieftin pana la urma daca stai sa te gandesti decat sa cumperi mereu si mereu ceara sau benzi reci.
In ce priveste pachetul, depinde cate contine. Cred ca vreo 6 benzi ti-ar trebui daca le refolosesti de 2-3 ori in sesiunea de epilat. Depinde acum si cat de inalta esti. laughing
PS: la 16 ani nu mi se pare deloc ca esti prea mica sa te epilezi, eu am inceput de la 13.

| Soarecul1234 a răspuns (pentru Adry05):

Si cu aparatul cat de greu imi creste?

| Adry05 a răspuns (pentru Soarecul1234):

La fel ca si ceara, 2-3 saptamani, si dupa ani incepe sa se rareasca parul.
Dezavantajul e ca unele fire iti cresc sub piele dar le poti scoate cu penseta varful si le iei cu aparatul sau direct cu lama.

| anamariarot a răspuns:

Mie nu imi ajung laughing. Mai bine iti cumperi ceara clasica si hartii de epilat. Iesi mult mai ieftin. Eu zic ca nu e prea devreme sa te epilezi la 16 ani. E o varsta mai mult decat rezonabila

| Soarecul1234 a răspuns (pentru anamariarot):

Si cat de greu creste inapoi?

| anamariarot a răspuns (pentru Soarecul1234):

Depinde de fiecare. In 2-3 saptamani de obicei. Eu prefer ceara, pentru ca e mai putin dureros decat cu aparatul si pentru ca de la aparat imi cresc fire pe sub piele

Răspuns utilizator avertizat
| Dumbi a răspuns:

Mai bine ti-l iei cu masina de tuns, creste mai greu… Cu benzile nu cred ca o sa rezisti, mai ales peste genunchi, acolo e pielea sensibila happy