| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb cat de greu creste parul pe picioare ( la barbati ) daca ma epilez cu benzile de ceara. Stiu ca multi spun ca nu ar trebui dar faza e ca am 16 ani si am prea mult ( nu exagerez ). Vreau si pareri de la fete si baieti despre parul de pe picioare. Va multumesc foarte mult pentru ajutor. FUNDAA!

Răspuns Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Epilarea cu ceara tine cam 3 saptamani iar cu timpul, dupa multi ani, ajunge chiar sa rareasca parul.
Din partea mea, ca fata, te poti epila chiar daca esti baiat. Nu vad nicio problema. Daca te incomodeaza, epileaza-l, nu parul de pe picioare te face barbat asa ca...

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Epileaza te acum la 16 ani si pe urma o sa trebuiasca sa o faci toata viata... dar na e alegerea ta daca vrei sa traiesti ca o femeie

| sltlp a răspuns:

Ai 16 ani, esti baiat. Ce vrei mai mult? Normal sa iti creasca parul pe picioare. La fete nu creste la fel de mult ca la baieti, ca na, baieti. Lasa parul acolo si nu te mai epila.

| Donsavas a răspuns:

Creste destul de greu da' nu e rau sa mai faci cate-o schimbare din cand in cand. E la moda acum sa faci asta si nu este o problema sau vreo rusine. tine de estetica si igiena. epileaza-te apoi spala-te pe picioare. o sa-ti cureti pielea mai bine de bacterii adunate acolo, in special la picioare. in perioada asta oricum nu se vede deoarece porti pantaloni. pe caldura, parca ar fi mai bine dar daca stai la soare, te arzi. Seara buna sa ai!

| Clorox a răspuns:

Am facut prostia vara asta sa ma epilez doar intr-o parte a piciorului, sus, ca sa vad cum mi-ar sta si in cat timp creste, mi-a luat o luna sa creasca si 3 ca sa fie ca celalalt!

| DarkBolld345 a răspuns:

Nu ar trebui sa te epilezi!