| DaDcMaIntrebi a întrebat:

Vreau si eu sa comand un aparat cu vacuum pentru puncte negre dar vad ca sunt multe modele, imi puteti spune si mie care model este bun, a mai incercat cineva aceste aparate, ce parere aveti despre ele, se poate folosi si pentru cosuri sau doar puncte negre si se poate comanda dupa internet sau il pot lua si de la magazine?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Punctele negre ies foarte usor, cu un amestec de spuma de sapun si malai ( cu care te freci pe fata).
Punctele negre sunt create de impuritatile si mizeria din atmosfera, depunandu-se in porii fetei si infectandu-i, ca transformandu-i in acnee (cosuri).
O spalare pe fata cu apa calda si sapun, unde adaugi malai si apoi masezi usor fata, face minuni, scotand din porii pielii, orice impuritate.
Dupa curatare, te clatesti cu apa calduta si te stergi usor cu un prosop curat si pufos.