| eugensuperstar a întrebat:

Salut trebuie sa stau cateva zila la tara ca ma ceva de rezolvat si acolo nu am dus decat un lighean si nu stiu cum sa ma spal in el?
Trebuie sa dau primadata cu apa si dupa cu sapun saugel de dus sau cum se procedeaza? Cei care stati la tara voi cum va spalati? Se spala cineva la lighean?

Răspuns Câştigător
| mimi973 a răspuns:

Stiu si eu cum e sa te speli in cada. dar la fel e si in lighean. pur si simplu dai cu apa pe tine apoi cu gel de dus. si apoi te clatesti...

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Haha zilele trecute cand spuneam ca acusi o sa intrebe unul cum sa se stearga la fund nu credeam ca am dreptate. iaca ca ai aparut tu care nu stii sa te speli singur

| eugensuperstar explică (pentru suntserios):

E teribil dar nu prea am alte alternative si habar nu am ce trebuie sa fac?

| mimi973 a răspuns:

Dar tu in cada cum te speli?

| eugensuperstar explică (pentru mimi973):

Super dar in lighian nu am facut niciodata baie habar nu am cum se face adica pui apa pe tine si dai cu sapun la dus e super simplu ca ai apa nelimitat dar aici e diferit

| mimi973 a răspuns (pentru eugensuperstar):

Stiu si eu cum e sa te speli in cada. dar la fel e si in lighean. pur si simplu dai cu apa pe tine apoi cu gel de dus. si apoi te clatesti...

| Swati a răspuns:

Efectiv mor. Cum te speli în cadă, sub duș așa te speli si in lighian. Dai cu apă, dai cu săpun te speli bine si te limpezești. Te speli pe bucăți că bănuiesc că nu intri cu totul în lighian. Până la urmă asta îi la caterincă sau vorbești serios?

| eugensuperstar explică (pentru Swati):

Nu e caterinca dar sub dus curge apa si e diferit acum o sa incerc sa fac cum ai zis

| PingaPaPwp a răspuns:

Te pui in lighean. Te clatesti cu apa, dupa aplici un strat subtire de sapun (facem economie ), te clatesti de sapun cu apa ( apa curata ), te stergi cu un prosop de corp daca nu ai folosesti ce gasesti, dupa sari in papuci si gata ...esti curat! Bafta laughing)