| xV3N0Mx a întrebat:

Salut tuturor. Vreau si eu sa ma epilez pe picioare si fiind barbat,nu stiu ce sa aleg,am auzit pareri impartite intre ceara si crema,ma poate sfatui ce sa aleg? Precizez ca asta va fi prima data,iar parul meu este destul de des, dar moale. Si daca se poate sa-mi spuneti unde as putea gasi produsul respectiv. Va multumesc de ajutor.

Răspuns Câştigător
| BogdanDediu a răspuns:

Ceara si gasesti in farmacii probabil

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Pentru majoritatea femeilor, un barbat epilat pe picioare e neatragator...

| xV3N0Mx explică (pentru BiuL):

De acord, dar nici cu parul foarte mare, eu de exemplu vreau sa ma rad nu pentru a atrage femei, ci pentru ca am parul mare si des, iar vara imi este foarte cald.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu urasc baietii fini pe picioare laughing Nici padure.dar nici fini.Baga crema...e buna sa stii!

| SkyPilot a răspuns:

Ai aici o discutie comparativa:
http://www.clicksanatate.ro/7-metode-de-epilare-eficiente_0_3092.html
Tine cont si ca parul tau este mult mai des decat al fetelor, deci metodele bazate pe smulgere vor fi mai dureroase.

| PinkPanther001 a răspuns:

Ceara este mai buna si are un efect pe termen lung, pe cand epilarea cu crema da rezultate de scurta durata, adica e ca si cum te-ai epila cu lama, a doua zi parul va incepe sa creasca din nou. Ceara smulge firul de par pe cand crema doar ia ce este la suprafata.

| mihaiwz98 a răspuns:

Unui barbat nu-i sta prea bine epilat

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihaiwz98):

Plus de asta fiind barbat, dupa epilare sau radere ii va creste parul ca pe barba. Tepos si tare.