| Tofan_Marius_1999 a întrebat:

Salut, vreau sa folosesc ulei de ricin pentru sprâncene dar nu prea stiu cum sa fac, cât timp sa le las. Am citit undeva sa le las seara cand ma culc si sa le spăl dimineata, dar am mai vazut undeva ca trebuie lăsate vreo 30 de minute doar.cum trebuie facut?

Răspuns Câştigător
| JetBlueJet a răspuns:

Poti sa lasi cat vrei.
Eu de obicei cand ma dadeam ~acum folosesc doar ulei de masline~ nu ma mai spalam.Il lasam toata noaptea si dimineata nu mai aveam nimic. Poti face cum vrei deoarece nu este daunator. Daca nu il suporti poti sa stai 30 de minute si apoi sa te speli.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti sa le lasi si peste noapte, nu are relevanta. Eu zic ca-si face mai bine efectul daca-l lasi mai mult.

| Huntress a răspuns:

Hello. Nu se intampla nimic daca le lasi peste noapte, este ok. Acum depinde cat suporti tu uleiul acela pe fata. De aplicat, poti aplica uleiul cu un betisor de curatat urechile si sa faci masaj usor cu un deget, pana intra uleiul in piele, apoi le poti satura din nou.

| MOvidiu a răspuns:

Uleiul de ricin se foloseste in momentul cand esti constipat happy
Nu stiu daca are vreo alta intrebuintare...