| aspir69 a întrebat:

Salutare!

Vreau sa ma apuc de sala ca sa slabesc vreo 15-20 de kg. Ce exercitii imi cecomandati sa fac ca sa slabesc dar in acelasi timp sa fac si masa musculara?

2 răspunsuri:
| Ecou a răspuns:

Salut, daca tot te duci la sala fii sigur ca vei avea un instructor acolo care iti va oferi mai multe informatii si ajutor decat noi aici pe TPU!

| naf29 a răspuns:

Pentru slabire faci cardio (banda, bicicleta, steper ) o sa iti spuna instructoru, cam 20 de min din fiecare ( la un antrenament) 1 ora de cardio. Dupa care poti face un "circuit" cate un exercitiu din fiecare: 1 piept, 1 spate, 1 umeri si 1 biceps sau triceps. Cam atat momentan, dupa ce slabesti, poti face doar pentru masa. O grupa musculara pe zi. Pt mai multe detalii intra aici: http://antrenorpersonal.wordpress.com/