| ionutcatalin918 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cand imi dau cu gel sau cu fixativ in par de ce am parul lins, vreau sa il am moale si sa aiba volum s-au cu placa va arata moale va rog spuneti-mi ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Pai fixativul intareste parul ( de aceea se numeste si fixativ, fixeaza parul prin intarire), iar gelul il face lins.
Nu te mai da cu toate porcariile in cap, ia-ti un sampon cu volum, da-te cu un balsam doar pe varfuri, si o sa vezi ca o sa ai parul cu volum dar si moale.

5 răspunsuri:
| Lorde92 a răspuns:

Este si normal sa il ai lins, gelul de par ingrasa parul. Daca te dai astazi cu el maine este musai sa te speli pe cap.

| ionutcatalin918 explică (pentru Lorde92):

Da dar am pe un coleg in clasa care isi ridica parul si il are moale si plin de volum cu ce oare il ridica?

| kiri11 a răspuns (pentru ionutcatalin918):

Intreaba-l

| Lorde92 a răspuns (pentru ionutcatalin918):

In nici un caz cu gelul de par!

| AiaEboy a răspuns:

Lasa parul, consulta o carte de gramatica...