| Winchesster a întrebat:

vreau sa va intreb: pentru un copil de 12ani (fata) cate Kg ar trebui sa aiba dupa norma. Vorba este despre sora-mea are 12 ani si are 37kg e slaba pentru copil de 12 ani sau grasa? funditaaaa!

Răspuns Câştigător
| RougeEttiquete a răspuns:

Buna! Depinde foarte mult si de inaltimea pe care sora ta o are.Greutatea ideala e cu 10 kg in minus fata de inaltime.Ex:daca sora ta are 1, 47 m si 37 de kg are greutatea normala pentru 12 anihappy

4 răspunsuri:
| Donia7 a răspuns:

Da click pe google si scrie greutate ideala... completeaza acolo virsta, inaltimea... si o sa vezi ce greutate trebuie sa aiba sora ta

| DixiiDizzie a răspuns:

Eu am 1, 50 si ceva si 37 de kg rolling on the floor. Mentiionez ca si eu am 12 ani :d.

| pisi37 a răspuns:

Buna! ...am si eu o intrebare : eu mai de mult am tinut un regim dat de doctor. Daca tin acum acelasi regim mai este posibil sa dea aceleas rezultate?

| Winchesster explică (pentru pisi37):

Pai...cred ca da!