| w1NNdoW a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cum pot sa am parul mai rar, ca in poza asta : http://imgur.com/Fy9lv7h
Al meu este ceva gen ca in poza asta http://imgur.com/dFmSVUK
Vreau sa stiu cum pot sa il am mai rar ca in prima poza. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| NH4OH a răspuns:

Ce întrebare.
Îți folosești mâinile pentru a-ți smulge părul din cap sau spală-te cu clor.

| w1NNdoW explică (pentru NH4OH):

Ce gluma buna.

| NH4OH a răspuns (pentru w1NNdoW):

Mai bună e întrebarea ta. laughing
Dacă tu ai părul des pentru că așa te-ai născut nu o să-l ai mai rar niciodată ( e logic ), doar dacă îți cade evectiv și nu cred că îți dorești asta sau să ai riscul să rămâi 0. Între cele 2 poze de mai sus nu e mare diferență: tipul din prima poză e mai ras în părți cu o trecere nu foarte bruscă la partea de sus ( în care părul este mai lung ca cel din poza 2 și mai gelat ).
Nu vă înțeleg pe voi băieții de ce alegeți toți freza asta. La orice trecere de pietoni, la orice pas vezi grupuri de tipi cu părul așa ( pe mulți nu îi avantajează, dar se tund așa pentru că e cool ).

| Daria_Damaris_1986 a răspuns:

La frizerie/coafor au un foarfece special pentru rarirea parului(ceca cu o parte normala si cealalta cu dinti parca).
Daca doresti rarirea trebuie sa o ceri plus ca intra(ca pret) in tuns aceasta operatiune.big grin sau fileaza-l