| Georgian22 a întrebat:

Salutare, Am 20 de ani, am o problema :
Pana acum 3, 4 luni aveam o podoaba capilara bomba, foarte deasă si foarte neagră (toată lumea ma întreba daca ma vopsesc laughing
Deodată a început să îmi cada parul si sa fac super măreață, începuse ca unele fire sa se faca blonde acum sunt spre alb.
Eu ma gândeam ca toate astea sunt de cand mi-am schimbat frizerul...
Plus că sunt o persoana care ma stresez cam din orice(imi pasă)(poate ca sunt fraier ca imi pasă de cei din jurul meu )laughing
O fi de la stress, supărare?
Cum pot sa remedieze căderea si cresterea?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Stres, alimentatie, probleme pe interior, suparari si multi alti factori. Le poti trata daca te tii de ele, iti sugerez sa iei sampoane, henna, lotiuni ori uleiuri organice vegane, cu ele poti avea rezultate bune imediat. Pe site-ul Khadi au sampoane de acest gen pentru cresterea parului, pe site-ul Elemental gasesti uleiuri care sa iti trateze problema ta, la farmaciile naturiste poti gasi atat vitamine si lotiuni.
Adopta o alimentatie sanatoasa, acum dupa terminarea sarbatorilor poti sa iti faci o detoxifiecare a corpului, este benefica atat tie, corpului si problemelor capilare.