| emodoll666 a întrebat:

Heya. Am o placa de par Remington si imi este foarte greu sa ma despart de ea, dar de la un timp a inceput sa-mi cada parul. Cum pot sa-mi protejez "podoaba capilara"?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu mai folosi placa pentru un timp cât mai îndelungat!
Primul pas este să-l mai tai un pic, trebuie să îndepărtezi partea degradată apoi ulei de ricin aplicat la nivelul pielii și după 2 ore te speli cu un șampon de hrănire de la Farmec și un balsam tot din aceeași gamă pe bază de tărâțe de grâu (este recomandat pentru părul deteriorat!).
Pasul doi dă-i o formă care să stea fără să apelezi la artificii, gen spumă, spray, gel, lac, etc!
Pa, pa.

| ciufiXXXXXX a răspuns:

Http://www.syoss.ro/index.php?id=78

e ceel mai bun:X:X:
toti stilisti il recomanda:D...incearcal.iti va proteja 100% parul

garantez eu asta;)

| dublud a răspuns:

Si eu am avut problema. asta aceiasi placa no problem. Eu nu am renuntat la ea dar m.am spalat o data la patru zile cu :
Sampon Avon naturals cu Floarea pasiunii si lamaie
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0&tx=81&ty=66

si dupa cu balsam :
http://www.google.ro/......tp?/imgres 1&itbs=1&iact=hc&vpx=714&vpy=340&dur=617&hovh=225&hovw=225&tx=142&ty=175&oei=jKU6TdvXCceAswao_9z0Bg&esq=1&page=1&ndsp=24&ved=1t:429, r:16, s:0&biw=1024&bih=677

dupa ce m.am spalat m-am uscat FOARTE BINE
si mi.am intis calumea parul pe 230 de grade. dar nu o lasa sa se incalzeasca complet...
Fa uusor parul pe scari iar apoi dupa ce l-ai intins fa-l cu SPUMA de par Nivea diamond gloss
http://www.google.ro/......tp?/imgres 3411&itbs=1&iact=rc&dur=402&oei=oaY6TeaiJIX2sgb2xcT1Bg&esq=7&page=7&ndsp=16&ved=1t:429, r:2, s:106&tx=27&ty=39&biw=1024&bih=677

si dormi asa iar dimineata urmatoare baga putin usor si repede placa prin par.:)
O sa vezi ca o sa te tina intins si o saptamana nu o sa se unga si plus de asta o sa aiba volum si nu o sa iti mai cada parul!
:) Testat pe mine.;) si pe niste prietene.:)

| NickiMinaj a răspuns:

Foloseste produse profesionale, intinde-ti parul rar si mereu cu protectie termica, ia calciu...

| gabriela_7244 a răspuns:

In primul rand pentru caderea parului foloseste o masca reparatoare intensiva satinique, care da rezultate, garantez, si in acea-si gama gasesti si un sprey pentru protectie

| Alexandra_4310 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca si tine happy
Incearca sa nu o mai folosesti ceva timp... si incearca "uleiul de ricin" este f bun happy