| daniela_7403 a întrebat:

am o problema, nu stiutiu ce-i cu fata mea, e prea alba, recunosc ca am facut tot felul de masti pentru pistrui si m-am inalbit tare, si mama mi-a zis ca parca-i artificiala! si inca ceva in ultima vreme tare repede ma inroshesc, de emotii nu stiu ce se intimpla cu mine, cind merge ceva vorba de mine ma fac ca racu la fata, nu mi-i asa jena dupa cum ma fac roshie, ce sa fac sa nu ma mai inroshesc atata, dar zic roshie roshie ca imi vine sa ma ascund, si chiar in famile mea pot sa roshesc din nimicuri, imi vine sa plang din cauza asta, am 22 ani...scrieti va rog.

6 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Mastile pentru pistrui pe care le-ai folosit au fost eficiente? ai scpat de pistrui? daca da te rog sa imi dai un mesaj sa imi spui si mie ce ai folosit crying... si eu sunt mai alba la fata am pistrui si ma inrosesc fara motiv... dar si pe decolteu chiar dar. am numai pete rosii. nu stiu nici eu cauza.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Inrosirea la fata din motive de emotie se numeste"eritem pudic" Iata cateva informatii despre el:
http://www.flu.ro/print/4207/print.html
http://www.tonica.ro/......icale.html

| cornculapte a răspuns:

Pai se vede mai tare cand te inrosesti din cauza ca esti atat de alba la fata. Incearca sa te bronzezi acum ca tot a venit vremea buna, dar sa folosesti creme cu protectie (sau ulei de plaja de masline cu protectie solara), ca altfel iti apar iar pistruii.

| IsabelaIssa a răspuns:

Pai pentru faptul ca rosesti nu ai ce face.doar sa incerci sa nu mai fii asa rusinoasa.pentru ca esti prea alba ai putea folosi un fond de ten dar sa nu iti distrugi tenul ai grija de care folosesti. ce solutii de pistrui ai folosit ca vreau si eu sa stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum sa iti zic Daniela dar acesta este caracterul tau sau daca inainte nu te faceai rosie la fata ar trebui saconsulti doctorul

| alma90 a răspuns:

Probabil este vorba de o deshidratare.Mastile nu sunt intotdeauna folositoare, daca nu ti le a recomandat un farmacist sau un medic dermatolog. Daca tenul tau prezinta o senzatie de uscaciune sau mancarime, nu recurge la metode obisnuite, consulta un medic, te vei simti mai bine. O crema ar fi ideala pentru tenul tau, in caz ca nu folosesti, si nu te spala cu sapun obisnuit pe fata niciodata, inlocuieste l cu un spumant delicat, zilnic.
Te pup.