| anonim_4396 a întrebat:

Urgent...
Salut tuturor!
In ultima vreme imi cade tare parul! ce fel de masti sau ceva care sa-mi incetineasca caderea!

Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema si am folosit sampon de la Yves Roche, costa vreo 20 lei, e flaconul alb si acum imi cad numai cateva fire.
Am auzit ca si revalid e bun happy

10 răspunsuri:
| alonet a răspuns:

Sunt la wella si la artego niste seruri care ti le pui la radacina cu un fel de pipeta si masezi scalpul... acele produse iti vor stimula circulatia la nivelul scalpului si ca atare va hrani si firele de par, ca idee parul cade dupa nastere, stres, toamna si primavara, poluare, si sa nu uitam ca mai e un ciclu natural o data la 4 ani in care cade parul mai abundent, oricum nu iti fa griji daca vezi firicele la radacina ce cresc, e semn bun ca ti se regenereaza, apoi mai ia in considerare ca ai un numar finit de radacini de par, si acele radacini prin stimulare dar "rod" fa-ti si masaj la scalp

| AnaisC a răspuns:

Incearca produsele Avon...samponul anticadere... cel de culoare mov, sau cel cu extract de masline

| marsy a răspuns:

Inceraca uleiul de masline. unge-te la radacini seara. si dimineata te speli! cred ca e o modalitate mai naturala. si simplu. 2 ori pe saptamana!
daca nu merge incearca vreun balsam special pn caderea parului!

| viki a răspuns:

Cel mai bun ar fi Revalid. Dar si ulei de masline sau de ricin.happy

| daniela_1443 a răspuns:

Este bun uleiul de ricin in amestec cu galbenus de oua si vitamina A.

| licurici_8787 a răspuns:

Ai putea sa folosesti placenta. sau o masca cu gaz pentru par care o gasesti l plafaruri... cred ca se numeste
... crema de par cu ecxtracte de petrol.de la vivanatura cam asa.

| ooooooops a răspuns:

Cu uleiuri de masline

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ulei de ricin, Chelstop, Revalid șampon/pastile, mască puternic hidratantă ori un control medical dermatolog.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La gerovital exista un tratament contra caderii parului petrolium se numeste. contine petrol, ulei de ricin, vitamina a si vitamina e
functioneaza

| carmenqyta a răspuns:

Buna sabrina!
da intr-adevar uleiul d masline este foarte bun...si nu numai pentru par...incearcawinking
t pup