| Hools a întrebat:

Salutare, am si eu o intrebare. Mi-am facut un tatuaj acum 6 zile, acum are ca o piele moarta foarte subtire, se ia cand dau cu crema pe mana este ok? Sau nu trebuia sa mai dau cu crema sa pice singura? Banuiesc ca este coaja dar din cauza ca a fost hidratat in permanenta nu s-a format mai groasa

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii normal stai lin se duce primul strat cu culoare cu tot da te 10 zile cu crema linistit. eu mi l spalam cu apa calduta asa incet si se ducea pielea colorata. il tamponam cu hartie igienica il lasam vreo 2 3 min sa se usuce si ii dadeam iar unguent bephanten

| WladQ2 a răspuns:

Paote fi ok daca a fost hidratat. Dacă a fost hidratat e normal sa fie o piele moarta din cauza acelor de la tatuaj sau cel mai grav sa nu fi schimbat acul când ai făcut tatuajul și este ceva dar cel mai bine du-te la farmacie și arată -i. Dar eu zic că e ceva normal.